وبلاگ


تریستور چیست و چگونه کار می‌کند؟

تریستورها یکی از اجزای کلیدی در الکترونیک قدرت هستند که به ویژه در کنترل جریان‌های بزرگ و کاربردهای سوئیچینگ استفاده می‌شوند. این قطعات، که به طور رسمی به عنوان "تریستورهای سیلیکونی کنترل شده" (SCR) شناخته می‌شوند، نقش مهمی در مدارهای الکترونیکی صنعتی و تجاری ایفا می‌کنند. در این مقاله به بررسی مفهوم، ساختار و عملکرد تریستورها می‌پردازیم.

خرید قطعات الکترونیکی اورجینال

خرید قطعات الکترونیکی اورجینال

یکی از سؤالاتی که بسیاری از مشتریان دارند این موضوع است که خرید قطعات الکترونیکی اورجینال را چگونه و از کجا تأمین کنند. از آن جاییکه اورجینال نبودن قطعات در اکثر مواقع منجر به دردسر می‌شود و خسارت زیادی را به مشتریان تحمیل می‌کند ما در این مقاله به طور مختصر و مفید به آن می‌پردازیم.

0 تا 100 دیود و انواع آن✅

0 تا 100 دیود و انواع آن✅

یکی دیگر از انواع قطعات الکترونیکی که کاربرد بسیاری دارد دیود است. این قطعات در موارد زیادی کاربرد دارند. بنابراین شناخت این قطعه به شما کمک می‌کند تا استفاده بهینه‌تر و مفیدتری از آن‌ها داشته باشید. اگر شما هم می‌خواهید با ۰ تا ۱۰۰ دیود و انواع آن آشنا شوید در این مقاله کوتاه با ما همراه باشید.

شناخت انواع ترانزیستور در سه دقیقه!!

شناخت انواع ترانزیستور در سه دقیقه!!

اگر تا حدودی با ترانزیستور آشنا هستید ولی انواع ترانزیستور را نمی‌شناسید این مقاله مناسب شما است. ما در این مقاله کوتاه به روشی مختصر و مفید هر آن چه باید در مورد انواع آن بدانید را به شما توضیح می‌دهیم. سه دقیقه از زمان خود را با ما همراه باشید.

صفر تا صد تست سلامت ماسفت به زبان ساده

صفر تا صد تست سلامت ماسفت به زبان ساده

شاید یکی از موضوعات مهمی که در مورد ماسفت باید بدانیم روش تست سلامت ماسفت است. اگر قصد خرید ماسفت دارید یا می‌خواهید از سلامت آن مطمئن شوید. اگر می‌خواهید به زبانی ساده و مختصر چیزهایی که لازم است در مورد این ترانزیستور بدانید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات لازم را به روشی ساده بیاموزید.

درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...